Prečo má dcérka opuchnuté ďasno?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

moja dcérka sa včera sťažovala na bolesť zuba (ďasná) a dnes to má aj trochu opuchnuté. Ide o viditeľný opuch aj na líci. V januári jej urobili 2 plomby do dvoch zubov vedľa seba.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

opuch pod zubom, ktorý je plombovaný väčšinou znamená, že kaz a následná plomba bola hlboká a zub odumrel. Teraz sa okolo koreňa hromadí hnis, ktorý nemá kade výjsť.

Na zúbku treba buď ošetriť koreňové kanáliky a zaplniť ho alebo sa zub vytiahne - záleží od veku, spolupráce, stavu zuba a o ktorý zub sa jedná.

V žiadnom prípade ale nemôže ostať dlhodobo otvorený.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk