Prečo má dvojročný syn červené ďasná, ktoré mu pri umývaní krvácajú?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobry deň,

môjmu dvojročnému synovi sa nedávno prerezali posledné stoličky. Odvtedy má začervenané ďasná, ktoré pri umývaní krvácajú. Tento stav už trvá viac ako dva týždne.

Hygienu má veľmi dobrú. Používam sonickú kefku v kombinácii s jednozväzkovou. Plus dvakrát týždenne fluoridovú pastu. Inak bezflouridovú. Na predných zúbkoch mal úraz, preto ten tvar.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné vyšetrenie u zubára. Zúbky majú zmenenú farbu a môžu byť odumreté v dôsledku úrazu.

Potom by ďasná mohli byť opuchnuté práve z toho. Ďalšie, čo ma napadá je vírusová infekcia. Napr. herpetická stomatitída, ale to by bolo sprevádzané aj teplotou.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk