Pred tromi mesiacmi dcére vypadla horná jednotka a zatiaľ jej nová nenarástla. Je to v poriadku?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

dcéra má skoro 7 rokov a po 6. roku jej vypadli dolné jednotky a hneď rástli aj nové. Keď mala 6,5 roka jej vypadla s našou pomocou horná jednotka. Prešli 3 mesiace a na mieste jej nová ešte nenarástla.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

kľudne to môže trvať aj dlhšie.

V tomto veku už má mať svoj prvý panoramatický snímok a na ňom sa skontroluje, v akej pozícii zub je a či mu niečo neprekáža. Ak je v poriadku, treba len čakať.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk