Rastie 13 mesačnému synčekovi trvalý zub?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

minulý týždeň som si všimla, že sa 13 mesačnému synčekovi tlačí nad už vyrasteným mliečnym predným zubom ďalší zub.

Žijeme vo Fínsku, kde som s ním išla k zubárovi, tváril sa prekvapene. Povedal, že doposiaľ nič podobné nevidel a zatiaľ to nechal tak.

Môže ísť o druhý mliečny zub alebo dokonca trvalý?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že bez snímku zúbka sa nepríde na to, čo to je. Urobí sa malý intraorálny snímok, ktorý dieťatko určite zvládne. Je to dosť nezvyčajná lokalizácia nadpočetného zuba. Môže ísť aj o nejaký vrodený útvar. Po rtg budete múdrejší.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk