Ročný synček má nízko uzdičku na hornej pere. Zdvihne sa mu to, keď sa mu budú tlačiť trvalé zúbky?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

všimla som si, že synček má uzdičku nízko na hornej pere. Hneď od ďasna. Má čerstvý 1 rok.

Je to problém?

Zdvihne sa mu to, keď sa mu budú tlačiť trvalé zúbky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa to doteraz neriešilo kvôli dojčeniu, tak teraz sa to už nerieši. Čaká sa do cca 8 rokov a ak by indikoval čeľustný ortopéd alebo logopéd nutnosť operácie, tak sa uzdička strihá. Deti si ju ale často pretnú samé napr. na odrážadle 🙂

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk