Trojmesačnému bábätku sa tlačia dolné jednotky. Môžem mu dať Dologel alebo Kamistad gél?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačné bábätko a tlačia sa mu dolné jednotky.

Môžem mu dať Dologel alebo Kamistad gél?

Ďakujem

Dobrý deň,

tri mesiace sú ešte hodne málo. Ak dieťatko len slintá a dáva si veci do pusy, je to normálne. Ešte by som s gélom nezačínala.

Ak ale má naozaj zapálené a červené ďasná, začnite mu ich chladiť - napr. hryzadlami, ktoré môžu ísť do mrazničky.

Na stránke www.stomatorodinka.sk máme v blogu článok "Utekajme, už ide", kde sú všetky doporučené postupy pri prerezávaní.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk