Trvalý zúbok nemá dosť miesta a skrivene sa tlačí za prvým. Bude mať vnúčik v budúcnosti krivé zuby?

Zodpovedané
12. nov 2020

Dobrý deň,

môjmu vnúčikovi vypadli dva mliečne zúbky v strede dole.Teraz už mu rastie aj druhý trvalý zúbok vedľa prvého, avšak asi nemá dosť miesta. Skrivene sa tlačí za tým prvým.

Nebude mať v budúcnosti krivé zúbky?

Ďakujem

Dobrý deň,

trvalé zuby bývajú v kosti uložené za mliečnymi a niekedy zaujmú pozíciu vzadu. Neskôr sa vytlačia jazykom dopredu.

Ak ale rastu bráni pretrvávajúci mliečny zub, zvyčajne je treba navštíviť zubára a mliečny zub vytrhnúť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk