Z čoho má 10 mesačné bábätko modrinu vedľa prerezaného zubu?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

naša malá má 10 mesiacov a za posledný týždeň sa jej prerezal druhý dolný zub a prvý horný. Dnes som si všimla na ďasne vedľa už prerezaného horného zuba ako keby modrinu. Nie som si vedomá, že by sa niekde udrela. Je to vyslovene len na jednom mieste. Mali sme aj horšiu noc.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto modrinky sú pri prerezávaní bežné. Je pravdepodobné, že sa tam tlačí druhý zúbok a jeho erupčný vačok občas takto zakrváca. Samo sa to vstrebe.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk