Za aký čas sa prerežú mliečne zuby po predmliečnych zúbkoch?

Zodpovedané
14. máj 2021

Dobrý deň,

syn sa narodil s dvoma spodnými predmliečnymi zúbkami. V 10. dňoch mu ich vytiahli, pretože sa kývali. Momentálne má 6 mesiacov a začal sa mu prerezávať mliečny zub (na mieste, kde mal predmliečny). Reže sa však už niekoľko týždňov a stále je zarovno s ďasnom.

Je to normálne?

Máme čakať, že sa pomaly prereže?

Za aký čas by sa mal prerezať úplne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie je žiaden údaj, ktorý by vravel, kedy sa prerežú mliečne zuby po prelaktačných.

Prerezávanie prvých zúbkov je veľmi individuálne a môže nastať v širokom rozmedzí od 3 mesiacov po 1,5 roka (oba hraničné prípady som už mala a nie raz). Aj to, že je zúbok dlho prerezaný, ale stále v rovine s ďasnom je v poriadku.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk