11 mesačný syn točí pravú nohu dnu a zakopáva sám o seba. Mám to riešiť?

Zodpovedané
29. sep 2019

Dobrý deň,

môj 11 mesačný syn točí pravú nohu dnu a zakopáva sám o seba. Vnútri chodí bosí, vonku nosí Bobux Xplorer s nadmerkom 1,2 cm.

Mám to riešiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, na aký typ nôžky tie topánočky máte a ani či zakopáva len v topánočkách alebo aj bez nich.

Pravdepodobne ste v štádiu, že dieťatko začína samostatne chodiť (tiež nie je jasné z Vašej správy, či už chodí úplne samo alebo ešte len začína a vy mu dopomáhate - čo nie je z pohľadu vývinu chôdze žiadúce).

Zatiaľ určite netreba tento stav riešiť, stačí, ak dieťatko budete nechávať naboso či vo vhodných barefoot topánočkách čo najčastejšie a necháte ho chodiť bez pomoci.

Ak by stav pretrvával, pre pokoj duše môžete navštíviť fyzioterapeuta, ktorý by vám chôdzu dieťatka skontroloval.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322