Aká značka topánok je vhodná pre dieťa, ktoré potrebuje spevnenú pätu a má širokú nohu?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

synček dostal odporúčanie od ortopéda (plochonožie s valgotizáciou piat) na obuv s pevným opätkom. Dĺžka nohy s nadmerkom je 15,6 cm a šírka 6,7 cm. Doteraz nosil obuv značky Old Soles. Tá však pri veľkosti 25 končí a nemá ani spevnenú pätu.

Aká značka topánok by mu mohla vyhovovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže hľadáte obuv s pevným opätkom a synčekovi bola doporučená kvôli plochonožiu s valgotizáciou piat, odporúčam značku Protetika. Táto značka je známa svojimi modelmi navrhnutými špeciálne pre detské potreby, vrátane pevnej pätnej časti, ktorá je kľúčová pri valgozite. Vaše údaje o nohe syna naznačujú, že nôžka je skôr normálne široká. To by mohlo zodpovedať štandardným veľkostiam ponúkaným Protetikou.

Táto značka by mohla poskytnúť potrebnú podporu a stabilitu. Zároveň ponúka rôzne štýly a veľkosti, ktoré by mali zodpovedať požiadavkám na dĺžku a šírku nohy Vášho syna.

Dúfam, že Protetika sa ukáže byť dobrým riešením pre synčeka. Ak budete mať ďalšie otázky, alebo budete potrebovať ďalšiu pomoc pri výbere, neváhajte sa na nás obrátiť.

https://www.obuvame.sk/protetika-veston-detske-... Veľkosť 26

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk