Aké prechodné topánky sú vhodné pre chlapca, ktorý má úzke a vpadnuté členky?

Zodpovedané
15. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť pri výbere topánok.

Aké topánočky sú vhodné pre syna, ktorý má nôžku 15,5 cm a 6,5 cm?

Má vpadnuté členky a úzke členky. Teraz má prechodné D.D. step. Mám pocit, že noha mu tam naozaj lieta. Fyzio odporučila skôr pevnú pätu.

Na čo všetko si máme dať pozor pri kúpe topánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

D.D.Step na tento typ nohy skutočne nie je dobrá voľba. Topánky lietajú všade - sú vysoké nad priehlavkom, široké v päte, je nemožné ich dotiahnuť.

Určite odporúčam, aby vybrať si značku tak, aby spĺňala nasledujúce kritériá: nižšie nad priehlavkom, užšie v päte s dobrou možnosťou dotiahnutia, do šírky nevoliť veľký nadmerok, stačí aj 1 mm na každú stranu. Sedieť by mohli napríklad Froddo Barefoot.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322