Aké tenisky a sandálky mám kúpiť pre 19 mesačného syna, ktorý má hypotóniu brušného svalstva?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

mám 19 mesačného synčeka, ktorý má hypotóniu brušného svalstva. Sám ešte nechodí. Keď ho držíme za ručičky, tak chodí.

Aké tenisky a aké sandálky mu mám kúpiť?

Je vhodná Protetika?

Z Protetiky má zimné topánky. Vnútornú stielku som mu vybrala hneď na začiatku.

Je vhodné používať sandálky a tenisky bez stielky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade pri tejto diagnóze je úplne nežiadúce vodenie za ruky. Svaly sa musia samostatne posilňovať cvičením resp prirodzenou chôdzou bez opory.

Synček pravdepodobne začne chodiť neskôr, no je to v poriadku. Nateraz Vám z môjho pohľadu žiadne topánočky netreba, predpokladám, že sa pohybuje samostatne (lezie, stavia okolo nábytku) len v interiéri.

Na nôžky max protišmykové ponožky (napr značka sterntaler s celosilikónovou protišmykovou šľapou (https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler) alebo capačky (https://bosacik.sk/katalog/topanky-pre-deti/cap...)

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322