Aké topánky iba na von pre nechodiaceho 10 mesačného chlapca?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

syn ešte síce nechodí, ale už sa stavia, obchádza nábytok a púšťa sa. Rada by som mu kúpila nejaké topánočky. Má von jarné, nech ho môžem aj vybrať z kočíka.

Doma chodí na boso alebo v protišmykových ponožkách. Nôžku má asi 12,5 až 12,7 cm, širokú cca 5,5 cm. Nedá sa mi to zmerať presne. Stále prešľapuje, keď stojí alebo má skrčené pršteky.

Akú značku mám pre neho pozerať?

A aký typ topánok?

Mám kúpiť prechodné, alebo existujú nejaké capačky na von?

Vôbec nemám predstavu, čo vlastne hľadám.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko ešte nechodí, topánočky mu netreba. Ako spomínate v správe, ešte má stiahnuté pršteky a ťažko sa Vám dĺžka nôžky meria, to znamená, že má ešte celkom silný úchopový reflex a na samostatnú chôdzu nie je pripravený. Akékoľvek topánočky Vám bude aj ťažko na nôžky obuť.

Odporúčam určite ostať pri protišmykových ponožkách, nechať ho čo najdlhšie bosého, nech si pomaličky môže chôdzu trénovať a posilňovať svaly na nôžkach.

U nás nájdete napríklad protišmykové ponožky s celosilikónovou protišmykovou šľapou Sterntaler https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322