Aké topánky pre dieťa, ktoré dáva nožičky dovnútra?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý večer,

potrebovala by som poradiť ohľadom správnej obuvi. Môj 5 ročný syn od malička dáva nožičky dovnútra, teda stúpa vnútornou stranou nohy.

Akú obuv by ste odporučili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade odporúčam návštevu dobrého fyzioterapeuta, aby identifikoval problém a nastavil cviky na jeho riešenie.

Až druhý krok je výber obuvi. Je možné, že pre začiatok odporučí pevnejší opätok a ohybnú podrážku s dobrým tvarom špičky. Je potrebné ho rešpektovať a snažiť sa cvičiť čo najčastejšie.

Správny výber obuvi záleží od rozmerov a typu nožičky. Keď budete vedieť, aký máte problém a budete mať odporúčanie od fyzioterapeuta, pokojne sa na nás obráťte.

Radi s výberom pomôžeme.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322