Aké značky topánok odporúčate pre úzke chodidlo s nízkym nartom?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom topánok na úzke chodidlo s nízkym nartom - dĺžka 25,8, šírka 9,3 cm, s dominantným palcom.

Aké konkrétne značky by mi mohli sedieť?

Hľadám tenisky, jesenné a zimné topánky. Mám už plátené Mukishoes, ale tie sú mi trochu voľné, Froddo - tie si viem dobre utiahnuť, ale prídu mi trošku ťažké a nemotorné. Skúšala som Filii, ale mala som veľkú medzeru nad prstami a topánka sa vlnila.

S barefoot som začala na jar (ale už dlho chodím doma bosá) a stále mám posťahované achilovky. Po dlhšej chôdzi vo Froddo topánkach ma niekedy pália chodidlá (v iných nie). Tiež musím napr. ráno trošku rozchodiť stuhnuté a boľavé chodidlá (večer ich strečujem a masírujem).

Je to v poriadku?

Upraví sa to časom?

V BF topánkach sa pohybujem v meste.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tých dospeláckych ťažšie radiť. Treba asi fakt skúšať, čo Vám bude príjemné na nohe.

Na úzke nohy dobre sedia napríklad tenisky Merrell Vapor Glove. Majú vibram podrážku a sú pohodlnejšie aj začiatočníkov v Barefoot. Tie majú aj teniskovú aj celokoženú nízku verziu.

Potom mi napadá ešte značka vivobarefoot, tie majú v ponuke kompletnú škálu obuvi.

Ak vám sedia Muki, mohli by aj vivo a merrell. Nájdete ich aj u nás na stránke Bosáčika. Ak máte možnosť niekde osobne vyskúšať, určite odporúčam.

Strečing na chodidlá je super. Nohy si musia postupne zvyknúť, časom by sa to malo ustáliť.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322