Ako správne odmeriam nožičku?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom správneho merania nožičky. Mám parametre ako odmerať dĺžku a šírku (koľko na os ukazovať päta), ale nie som si istá, či nôžku správne obkreslujem.

Každým novým nákresom mi vychádza dĺžka a aj šírka rovne o 2-3 mm. Syn stojí pevne na meranej nôžke voľne v priestore. Kreslím obyčajnou ceruzkou.

Keď ju držím kolmo na papieri, asi tam zohráva úlohu drvená časť ceruzky a pravdepodobne to pridáva pár mm.

Bojím sa, aby som mu zase iným uhlom ceruzky neubrala milimetre.

Ako na to, aby som exaktne odmerala obe hodnoty?

Druha otázka sa týka typu obuvi. Priehlavok má normálny (11 cm), dĺžku cca 14,3 cm (jeho dlhšia nožička) a šírku cca 6 - 6,1 cm. Prsty všetky takmer rovnako dlhé, minimálne sa zvažujú od palca smerom k malíčku.

Akú obuv nám doporučujete?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné meranie zopakovať viackrát aj v rôznych časoch, prípadne urobiť potom priemer. Rozmery nôžky sa môžu aj počas dňa meniť, po aktívnej prechádzke môžete do dĺžky aj šírky namerať viac ako po spánku.

Určite by som z milimetrov osobne vedu nerobila, teraz je to síce problém, no najlepšie je osobné skúšanie v kamennej predajni kde Vám odborná pomoc pomôže posúdiť, či topánočka dobre sedí a rozmerovo či je v poriadku.

U nás v eshope meriame šírku topánok prísne, čiže do šírky v závislosti od priehlavku sa topánočky aj prispôsobia.

Sedieť by vám mohli Camper, Beda, Protetika dokonca niektoré z nových tenisiek Bobux, určite aj iné. Závisí aj od šírky členku.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322