Akou obuvou mám riešiť zlé našľapovanie u dvojročnej dcéry?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

u mojej dvojročnej dcéry som si všimla, že keď chodí, tak nenašľapuje rovno, ale vnútornou stranou nohy. Ako keby bokom dovnútra oboma nôžkami.

Papučky síce má, ale väčšinou chodí bosá.

Mám to riešiť a ísť k ortopédovi, alebo sa to do troch rokov upraví?

Čo môžem urobiť pre to, aby sa jej chodidlo vyrovnalo?

Mám kúpiť papučky s vyššou stenou, aby som jej to zašnúrovala a nejako by sa to vyrovnalo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

papučka samotný problém nevyrieši a fixovať dieťatko do papučky môže narobiť viac škody ako úžitku.

Svaly prestanú pracovať úplne, lebo budú ako v dlahe a to sa môže na nášľape odrzkadliť ešte horšie.

Neodporúčam návštevu ortopéda, ten nerieši komplexne držanie tela ale len chodidlo.

Zvyčajne od neho odídu deti s vložkou do topánok a to je všetko.

Odporúčam problém riešiť komplexnejšie, teda nájsť vo svojom okolí fyzioterapeuta a požiadať ho o komplexné vyšetrenie držania tela. Ten zvyčajne nájde problém (málokedy v nohy, väčšinou v brušku alebo celkovom držaní tela) a nastolí vhodné cvičenia.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322