Akú obuv odporúčate pre 4,5 ročné dieťa, ktoré špičkuje?

Zodpovedané
23. jún 2019

Dobrý deň,

moja 4,5 ročná dcéra špičkuje a chcem pre ňu zvoliť správnu obub. Cvičíme a boli sme aj u fyzioterapeutky.

Akú obuv odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťatko v takom veku špičkuje, zmena obuvi ako taká nepomôže.

Je jednoznačne potrebné navštíviť fyzioterapeuta vo vašom okolí, ktorý s ňou bude cvičIť, aby sa šľachy achillovky znova ponaťahovali.

Určite súbežne s tým odporúčam voliť obuv, ktorá bude ľahká, mäkká, bez podpory klenby a so správnym tvarom špičky.

Barefoot obuv by teda mohla byť veľmi prospešná, no bez cvičenia tento problém sama o sebe nevyrieši.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322