Akú obuv pre dcérku, ktorá vytáča špičky dnu?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcéru a ideme cestou barefoot. Posledné mesiace začala veľmi vtáčať špičky pri chôdzi i behu smerom dnu. Topánočky ju netlačia, má nadmerok vždy minimálne 0,7 cm.

Nerada by som s nou skončila u ortopéda s ťažkými členkovými topánkami. S dcérou sme dlho cvičili Vojtovu metódu (nesprávne svalové napätie, podozrenie na DMO - všetko je už v poriadku, DMO vylúčená). Dcéra začala špičky vtáčať dnu, keď sa začala pokúšať o beh, nielen chôdzu.

Máte nejaké odporúčania pri takomto probléme?

Aká obuv je vhodná pre dcérku?

Nechcem nič zanedbať, no ani dcéru opäť trápiť lekármi a cvičením.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam návštevu fyzioterapeuta. Problém nie je v topánke, ale pravdepodobne po zime v oslabenom brušnom svalstve. Pravdepodobne Vám nastaví nejaké cvičenia.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322