Akú obuv zvoliť v prípade nesprávneho uloženia 2. prsta pri palci?

Zodpovedané
1. feb 2023

Dobrý deň,

môj 17-mesačný syn má 2. prst pri palci viac uložený smerom dohora. Zdedil to zrejme po otcovi. Momentálne má dĺžku niečo cez 14 cm a šírku 6 cm, ale zvažujem, či nemám zvoliť nejaké širšie topánky, aby to ten prštek nejako neovplyvnilo.

Momentálne má obuv značky Protetika, ale vybrala som stielku s podporou a nahradila koženou rovnou vložkou. Jeho prvé capačky boli veľkosti 22 - 23, teraz už nosí zimné 24. Máme aj 25, ale tie sú mu zatiaľ dlhé, aj keď na šírku sa zdajú pohodlné. Majú vnútornú dĺžku až 16 cm.

Akú obuv zvoliť v prípade nesprávneho uloženia 2. prsta pri palci?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu otázku je ťažko odpovedať. Ale všeobecne platí, že vhodná je taká barefoot obuv, ktorá je priestranná v špičke a nad prstami by som tiež dala pozor, aby netlačil zvršok na priehlavok.

Keďže nepíšete, že aký typ chodidla dieťatko má, teda či je priehlavok vyšší/nižší, členok úzky/normálny, tak si netrúfam poradiť presnú značku.

Pokojne sa obráťte na predajcu barefoot obuvi (môžete aj na nás) a napíšte mail, kde uvediete chýbajúce údaje a my Vám radi poradíme s výberom. Ak máte možnosť skúšať osobne, tak je to najlepšie. Hlavne vtedy, keď máte nejaké špecifiká.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322