Existujú capačky pre štvorročné dieťa?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

odkedy dcéra chodí, nosí ako domácu obuv capačky Afelo. Je na ne zvyknutá. Mne sa páči, že jednak jej sadli, ale poskytujú jej aj čiastočnú ochranu nohy pri hre, aj pri zmenách teploty podlahy. Super je aj cena a dostupnosť v bazároch. Prešla však už všetkými veľkosťami.

Pri pohybe a pri hre doma sa mi aj bf papučky s gumennými podrážkami zdajú "tvrdé". Do škôlky nechodí.

Sú ešte nejaké dostupné (pokiaľ je to možné aj cenovo) capačky?

Akú alternatívu by ste mi poradili?

Dcéra má necelé 4 roky, nohu 18,5 cm, nižší priehlavok, úzky členok.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ to nie je nutné, ja by so na doma nedávala na nôžky nič. Teraz je už teplé obdobie. My tiež doma chodíme len v ponožkách a nie je s tým žiaden problém. Pre nohu je dôležité aj striedanie teplej a chladnej podlahy, zvyšuje to cirkuláciu krvi v nôžkach, nemusíte sa obávať prechladnutia.

Na trhu sú rôzne capačky, záleží od typu nohy, no obávam sa, že v cenovej hladine ako Afelo nič nenájdete, zvyčajne sú drahšie. U nás napríklad capačky Shapen https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/shapen Tie sa vyrábajú až do veľkosti 34 - 35.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322