Je barefoot obuv vhodná pre 7-ročného chlapca, ktorý vytáča nohu dovnútra?

Zodpovedané
28. aug 2022

Dobrý deň,

7-ročný syn vytáča nohu v členku dovnútra a dáva špičky dovnútra. Doteraz nám bola odporúčaná pevná obuv, nosil prevažne značku Protetika.

Je pre neho vhodná barefoot obuv?

Ak áno, ktorá konkrétna značka?

Je ešte možné v jeho veku nožičky napraviť barefoot obuvou alebo cvičením?

Ďakujem

Dobrý deň,

vtáčanie špičiek je často spôsobené oslabeným brušným svalstvom, to sa dá napraviť pravidelným cvičením. Odporúčam návštevu fyzioterapeuta, ktorý Vás vyšetrí a nastaví správne cvičenie.

Barefoot obuv je potom vhodným doplnkom, no samotná barefoot obuv či chôdza naboso problém nevyrieši. Správne topánočky Vám viem poradiť, ak viem rozmery a typ nôžky. Aktuálne mám málo informácií aby som vedela správne poradiť.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322