Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s plochou nohou?

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vhodnosti barefoot obuvi v prípade môjho dieťaťa.

Je takáto obuv vhodná pre dieťa s plochou nohou?

Je lepšie, aby chodilo doma v papučiach (a akých) alebo radšej naboso?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém plochej nohy je komplexný. Nie je to len o nohe, ale aj o celkovom držaní a fungovaní tela. To Vám ale cez internet nikto nevie posúdiť. Odporúčam nájsť si vo svojom okolí fyzioterapeuta ideálne nakloneného barefoot a konzultovať s ním aj výber vhodnej obuvi.

Barefoot obuv môže výrazne napomôcť, ale určite nie je všeliekom a pokiaľ sa nevyrieši problém vyššie, tak nemusí fungovať. Samozrejme bosá chôdza a barefoot rešpektujú tvar chodidla, takže je to vhodný spôsob ako podporiť proces chôdzou naboso alebo obúvaním do barefoot. Ale určite sa poraďte s fyzioterapeutom, ktorý urobí dieťatku komplexnú analýzu. Na základe nej rozhodne, čo bude pre neho najlepšie.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322