Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s valgozitou členkov?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom topánok pre dieťa s vpadnutými členkami.

Sú barefoot topánky vhodné pre dieťa s vpadnutými členkami?

S malým cvičíme a topánky nám odporúčali s pevnou pätou. Lekárka sa k barefoot nejak veľmi nechcela vyjadrovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi záleží od toho, aký je dôvod valgozity. U niektorých prípadov po konzultácii s fyzioterapeutom môžete na jar/leto ísť aj do 100% barefoot v kombinácii s cvičením.

V prípade niektorých diagnóz sa zase odporúčam pevnejšia päta. V každom prípade však treba pri výbere vhodnej obuvi rešpektovať tvar a rozmery chodidla.

Či už ide o pevnú pätu alebo nie. Bežná obuv Vám takýto tvar málokedy ponúkne.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322