Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s vpadnutými členkami?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

moja dcérka dáva zle ľavú nohu. Podľa mňa to vyzerá na vpadnuté členky. Budúci týždeň máme termín u pediatra a aj u ortopéda.

Je barefoot obuv vhodná pre dieťa s vpadnutými členkami?

Pravá nôžka je 12,8 cm, šírka 5,5. Ľavá noha ktorú zle dáva je 13 cm a šírka 6,1 cm. Na pravej nohe má užšiu pätu, ľavá je zase široká. U oboch nožičiek je dominantný palec. Chodí cca 2,5 mesiaca. Predtým nosila iba capačky. Prvé topánky boli dd steps rada 29.

Akú obuv odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že v tomto veku je na zhodnotenie stavu ešte veľmi skoro. Samozrejme odporúčam skôr návštevu fyzioterapeuta, ktorý zhodnotí stav držania tela, chôdzu. Nastaví správne cviky, ktorými viete efektívne tento stav zlepšiť.

Samozrejme doplniť o vhodnú obuv rešpektujúcu tvar chodidla, aby netlačila obuv prsty k sebe, ale mohli slobodne pracovať a posilňovať sa.

Vhodnú obuv poradiť len na základe rozmerov ťažšie, keďže nepíšete, aký má dieťa priehlavok a ostatné atribúty.

No podľa rozmerov by mohla sadnúť Protetika Barefoot https://bosacik.sk/eshop/protetika-barefoot-lau..., prípadne DDstep https://bosacik.sk/eshop/d-d-step-prechodne-top... tie odporúčam v prípade, že je päta širšia.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322