Je barefoot obuv vhodná pre trojročného syna na chodenie aj po betóne?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

som začiatočník, čo sa týka BF obuvi. Chcela by som kúpiť trojročnému synovi topánky. Má široké nožičky najmä v oblasti prštekov, preto rozmýšľam nad BF.

Skoro všade sa však dočítam, že taká obuv nie je vhodná na tvrdý povrch - betón. Vraj len na trávu. My sme prevažne práve na takom povrchu, nemáme tu nejaký park, ešte aj ihrisko je z betónu.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

barefoot obuv je vhodná na všetky povrchy. Hlavne preto, že rešpektuje tvar chodidla. To klasická obuv nerešpektuje. V barefoot obuvi noha a svaly na chodidle pracujú na každom povrchu, aj rovnom.

Keď budete sledovať svoje dieťa na prechádzke, zistíte, že nohami chodí po rôznych povrchoch. Samozrejme je dobré chodidlá pri každej príležitosti aktivizovať. Význam má aj preliezka na ihrisku, či chôdza po tráve či snehu.

Takže barefoot vrelo odporúčam väčšine ľudí, sú samozrejme výnimky. Zdravé dieťatko medzi výnimky určite nepatrí.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322