Je barefoot obuv vhodná pre tých, ktorí majú ploché nohy?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

moje dieťa má ploché nohy.

Je barefoot obuv vhodná pre deti i dospelých, ktorí majú ploche nohy stupeň 3 - 4?

Ďakujem
Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

rozhodnutie je skôr na vás na základe odbornej konzultácie s lekárom prípadne fyzioterapeutom.

Chodenie naboso alebo v barefoot obuvi má ale na posilnenie svalov veľmi dobrý vplyv, preto v kombinácii s vhodným a pravidelným cvičením môžete dosiahnuť veľmi dobré výsledky.

Barefoot obuv okrem toho, že je ľahká a flexibilná poskytuje aj dobrý príestor pre prácu prstov, čo mnoho ortopedických topánok bohužiaľ nemá.

Preto určite odporúčam zvážiť výhody barefoot obuvi a skúsiť ju.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322