Je lepšia kožená alebo gumená podrážka na letnej sandálke?

Zodpovedané
25. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu pri výbere letných sandál pre dcéru, ktorá práve začína chodiť. Nôžka má dĺžku 10,8 cm a šírku 5,3 cm. Zo značiek nás oslovili Jack and Lily a Freycoo.

Je vhodnejšia kožená alebo gumená podrážka?

Aký veľký má byť nadmerok pri letných topánkach, ktoré budú nosené naboso?

Ďakujem

Dobrý deň,

obe vybrané značky sú na široké nôžky, vysoké priehlavky. Podľa rozmerov by sa vám skôr hodili Pediped (https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/pediped).

Do pár dni bude u nás naskladnená kolekcia sandálok a balerínok alebo Froddo Prewalkers.

Obe podrážky sú vhodné aj pre začiatočníkov, ak sú dostatočne priestranné a umožňujú prácu nôžky a tiež mäkké a flexibilné. Pri letných otvorených sandálkach odporúčame nadmerok maximálne 4-5 mm. No pre malinkatého chodca ich neodporúčame. Hrozia tam zranenia, zakopávanie a je fajn špičku aspoň trošku chrániť.

V uzavretejších sandálkach výber záleží od značky, no poväčšine okolo 8-10 mm pri takých rozmeroch nožičky ako máte vy.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322