Je ortopedická obuv vhodná pre 16 mesačné dieťa, ktoré nemá problém s nožičkami?

Zodpovedané
2. jan 2021

Dobrý deň,

dcérka má 16 mesiacov a kupujeme jej len ortopedickú obuv. Problém s nožičkami nemá.

Je pre ňu takáto obuv vhodná?

Ďakujem za odpoveď

EDIT, OPRAVA
Dobrý deň,
ospravedlňujem sa, zle som si prečítala správu, preto odpoveď upravujem.
V prípade, že dieťa nemá problém, tak je barefoot vhodnejšia obuv ako ortopedická, keďže rešpektuje tvar zdravého chodidla, nemá podporu klenby, ktorú si dieťa budujú prirodzenou chôdzou naboso, nemá podpätok, ktorý je pre dieťa neprirodzený. Barefoot obuv je ľahúčka, preto je pre deti prirodzená a nezaťažuje detskú nôžku. Určite pre zdravé detičky barefoot odporúčam.
Veronika

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322