Je potrebná vyššia členková obuv pre 16 mesačné dieťa?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jarných topánok pre syna, ktorý cca 3 mesiace chodí samostatne.

Je pre 16 mesačného chlapca potrebné kupovať prechodné topánky s vyšším členkom kvôli spevneniu?

Mamina tvrdí, že by mal mať ešte topánky s vyšším členkom. Osobne si myslím, že je to asi už prekonaný názor, ale samozrejme nechcem synovi ublížiť nesprávnym výberom obuvi.

Zimné topánky mal značky Little Blue Lamb. Boli nám odporučené nakoľko ma krátku, širokú nožičku typu plutvička. Tie boli vyššie, takže tam som túto otázku nemusela riešiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo vyššej topánke vidím zmysel len v prípade, že je chladno a potrebujete vytepliť členky. To sa samozrejme dá aj kombináciou nižšia topánka a štucne.

Pre dieťatko, ktoré samostatne 3 mesiace chodí určite už teraz na jar odporúčam nižšiu topánku. Čím vyššia topánka, tým väčšia zábrana v pohybe.

Takže za mňa a z pohľadu BF radšej voliť topánočku nižšiu.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322