Kedy a aké topánočky kúpiť pre začínajúceho chodca?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobrý deň,

náš synček má 10 mesiacov, ale už veselo behá okolo nábytku a prejde aj normálne v prípade, že ho držíme za ruky. Aj štvornožkuje, ale to sa mu už moc nechce a pýta sa chodiť.

Doma chodí bosý, kedže máme podlahové kúrenie. Keď ideme na návštevu a viem, že majú chladnejšiu podlahu, tak mu dávam capačky. Aj von.

Máme mu už kúpiť klasické topánočky s tvrdou podrážkou?

Pozerala som zatial ježko bežko topánočky, ale príde mi dosť vela dať 35 eur. Dĺžka nožičky 9,5 cm a šírka 5 cm.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

u barefoot obuvi treba počítať s vyššou cenou. Je to proste tak. Aj za klasické kvalitné ortopedické topánočky by ste zaplatili podobnú sumu.

Myslím, že nohy nie sú miesto, kde by sa malo úplne šetriť. Samozrejme chápem, že nie každý si to môže dovoliť. Dá sa však použiť bazárik a prvé topánočky viete kúpiť aj za dobrú cenu a v dobrom stave i tam, len treba vedieť, čo hľadáte.

Čo sa týka vodenia za ruky, tak tam by som dala výkričník. Áno, dieťatku sa to páči, no nie je to pre neho vôbec vhodné a ani zdravé. Dieťatko sa raz chodiť samostatne naučí a samotný proces lezenia, chodenia popri nábytku má svoj zmysel, posilňuje si pri tom svalstvo a prirodzene sa pripravuje telo na chôdzu. Takže za ruky určite nevodiť, hoci teraz sa vám môže stať, že bude plač.

Dieťatko je ešte veľmi malé, k samotne chôdzi sa môže kľudne odhodlať až o pár mesiacov. A potrebujete niečo na nôžky - maximálne odporúčame nosiť protišmykové ponožky alebo capačky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322