Kedy máme kúpiť prvé topánočky pre 11,5 mesačného syna, ktorý už chodí okolo nábytku?

Zodpovedané
14. mar 2021

Dobrý deň,

syn má 11,5 mesiaca a už asi mesiac nám chodí okolo nábytku. Posledný týždeň už začína aj za rúčky a niekedy sa púšťa aj od nábytku a snaží sa ísť sám, ale ešte mu to nejde no nepotrvá to dlho.

Aké topánočky mu máme zvoliť na začiatok, tak aby boli už vhodné aj na dané jarné obdobie?

Doma chodí v capačkách kožených alebo v protišmykových ponožkách .

Aký nadmerok brať u detí, keď teraz má nôžku cca 12 cm?

Kedy mu máme kúpiť prvé topánočky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ samostatne nechodí, tak zatiaľ nepotrebujete topánočky žiadne. Za rúčky vodiť sa neodporúča, preto si myslím, že ešte bude chvíľku obchádzať nábytok a pomaly sa púšťať do priestoru samostatne.

Na prvé kroky, keď sa oteplí odporúčam napríklad Bobux Xplorer topánočky, sú niečo medzi topánočkami a capačkami, veľmi vhodné pre začiatočníka.

No v každom prípade mám na poradenie málo informácií, je potrebná aj šírka nôžky prípadne typ (členok, priehlavok, tvar chodidla).

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322