Mal by začínajúci chodec nosiť topánočky?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

synček začína chodiť a plán bol taký, nechať ho doma naboso. Ale potom som sa dočítala, že naboso by nemal chodiť po tvrdých povrchoch. Máme parkety a dlažbu.

Mám ho nechať doma naboso, alebo radšej obúvať napríklad kožené capačky?

Je lepšie ho nechať naboso iba na tráve a piesku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodnutie je samozrejme na Vás, no u barefoot detí všeobecne deti chodia doma úplne naboso.

Ak chcete zaktivizovať nožičky, môžete do domácnosti umiestniť rôzne senzorické miesta, koberčeky, kobercové povrchy.

Odporúčam napríklad značku Barewood https://barewood.sk/. Máme ich aj na predajni a máme s nimi výborné skúsenosti.

Na doma je najlepšie nechávať dieťa úplne naboso, aj bez ponožiek. Vtedy dieťatko najlepšie stabilizuje.

Ak sa Vám v domácnosti šmýka a máte prevažne plávajúce podlahy, výborné skúsenosti máme s protišmykovými ponožkami Sterntaler, ktoré majú celosilikónovú šľapu. Tá super drží aj na hladkých povrchoch https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322