Mala by 10-mesačná dcérka nosiť topánočky?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

10-mesačná dcérka chodí v chodítku, resp. s našou pomocou popri nábytku.

Mala by nosiť topánočky?

Ak áno, tak ktoré konkrétne?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade - vodenie za ruky sa neodporúča. Treba nechať dieťatko samo, koľko dokáže - pustí sa možno pár krokov do priestoru alebo bude chodiť dlhšie popri nábytku. Tento pohyb je pre neho veľmi dôležitý a do priestoru sa pustí, keď bude na to samo pripravené.

Ideálne je ak chodí úplne naboso, aj bez ponožiek, aby sa mu nešmýkalo. Prípadne odporúčam protišmykové ponožky s celosilikónovou šľapou. Napríklad značka sterntaler https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler

Ak by ste chceli nejaké capačky, tak tam výber záleží od typu nôžky. Na úzke nôžky napríklad Shapen capačky, na normálne široké v tvare plutvičky napríklad Limis alebo na široké s vyšším priehlavkom Liliputi. Vśetko nájdete aj u nás v eshope na www.bosacik.sk.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322