Mali by mať prvé topánky spevnenú pätu, aby dieťatku nepadali členky?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

dcérka má 15 mesiacov, chodí len mesiac. Kúpila som jej Froddo prewalkers, čo sú viacmenej capačky. Má dlhšiu nôžku - 13,5 cm. Zobrala som veľkosť 23, nadmerok má asi 1 cm, ale zdajú sa mi dosť veľké. A to hlavne vtedy, keď má iba tenkú ponožku.

Počula som názor, že dieťatko by malo mať spevnenú pätu, aby mu nepadali členky.

Vedeli by ste mi prosím poradiť značky alebo modely takých vhodných prvých topánočiek?

Nemám pocit, že by mala dcérka nejaký vysoký priehlavok alebo príliš širokú nožičku.

Mala by som sa obzerať po klasickej barefoot obuvi alebo po nejakej pevnejšej topánke?

Dcérka je dosť vysoká. Manžel má 2 metre a veľmi ploché nohy, takže nechcem nič zanedbať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám veľkosť 23 pripadá veľká a dcérka má len tenkú ponožku, tak je možné, že nožička bola zle zmeraná a dcérka by potrebovala menšiu veľkosť. Nevlastním informácie o šírke jej nožičky, preto je ťažké odporučiť presný typ topánočiek. Mohli by byť vhodné aj topánky z radu Froddo Base, ktoré sú určené pre malé deti začínajúce chodiť. Poskytujú dobrú podporu pri zachovaní flexibility a majú pevnejšiu pätu.

Spevnenú pätu zvyčajne odporúčam len deťom, ktoré majú problém s valgóznymi členkami. Pre malých začínajúcich chodcov som však zástancom toho, aby boli topánočky čo najviac ohybné, aby podporovali prirodzený vývoj a funkciu nohy.

Ak potrebujete viac informácií, alebo by ste radi konzultovali konkrétne modely, neváhajte ma kontaktovať e-mailom. Budem radiť podľa najlepšieho vedomia a svedomia, aby sme našli vhodné topánočky pre Vašu dcérku.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk