Môže synovi vzniknúť plochá noha z toho, že nenosí ortopedické papuče?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

moj 18-mesačný syn chodí po dome buď bosý, v ponožkách, alebo mu obúvam kožené capačky. Vonku nosí barefoot alternatívy značky Freycoo s ohybnou podrážkou. Všade vidím, že deti nosia po dome ortopedické papučky, väčšinou značky Rak. Vždy som si vypočula názor, že aby nemali ploché nohy.

Mám ich synovi kúpiť aj ja?

Môže sa mu vytvoriť plochá noha, ak nosí len to čo som popísala?

Ďakujem

Dobrý deň,

plochá noha je výsledkom držania celého tela.

Pokiaľ je syn aktívny, chodí veľa naboso, precvičuje svaly na nôžke, tak nie je dôvod na ortopedickú obuv a už vôbec nie na doma.

Ak niečo na doma potrebujete, volila by som maximálne capačky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322