Pomôže barefoot obuv na prekrížené prsty?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

moje dieťa má 2 roky a 8 mesiacov a má prekrížené prsty.Tie prsty tak má aj keď stojí a odtlačok v topánke je len 4 kusy prštekov.

Kúpili sme barefoot obuv a teraz dúfam v zlepšenie. Nôžku má 16 a šírku 6,5 cm. Asi má úzku pätičku.

Máte skúsenosť aj s takýmto stavom?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí to byť vôbec obuvou, ale kľudne aj geneticky.

Môj syn to má od narodenia, mal stále dostatočne širokú obuv v prstoch a vyrovnávať sa mu to začalo až teraz, keď má 5 rokov.

Takže odporúčam strážiť šírku topánky, aby nebola úzka a malo by sa to postupne zrovnať samo.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322