Poradíte barefoot capačky pre 12,5 mesačnú dcérku?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý večer,

mám 12,5 mesačnú dcérku, ktorá zatiaľ chodí okolo nábytku. Samostatne ešte nie. Chcela by som jej kúpiť BF capačky. Dĺžka nôžky je cca 12,3 cm, šírka 5,4 cm. Priehlavok normálny.

Ktoré značky barefoot capačiek by boli vhodné na jej nôžky?

Uvažovala som nad značkou Afelo, ale neviem, či pri jej šírke nohy, jej nebude Afelo úzke.

Koľko cm je potrebný nadmerok pri capačkach?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľa záleží aj od tvaru nôžky.

Ak má dieťatko nôžku v tvare plutvičky a má dominantný palec, tak afelo capačky neodporúčam, nie sú vhodné na dominantné palčeky. Na takýto typ nôžky skôr odporúčam capačky Nohatka https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/nohatka alebo Liliputi https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/liliputi.

Do šírky capačky môžu mať pokojne aj 3-4 mm viac, nôžke sa prispôsobia, no v prstovej časti by mali byť dostatočne široké a nemali by nôžku otláčať.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322