Poradíte mi jarnú barefoot obuv pre 12 mesačné dieťa?

Zodpovedané
17. jan 2021

Dobrý deň,

synček bude mať koncom januára 1 rok a už asi 1 mesiac chodí. Po dome chodil najprv v ponožkách a teraz sme začali trénovať papučky RAK. Zvažujem kúpu barefoot topánočiek na jar, skôr už od cca marca.

Momentálne má dĺžku nohy 13, 3 cm a šírku 6,1 cm.

Viete mi poradiť vhodnú barefoot obuv na jar?

Ďakujem

Dobrý deň,

teraz asi nemá zmysel radiť, do marca sa nôžka ešte môže zmeniť, narásť i proporčne zmeniť. Preto odporúčam, ak kto bude aktuálne, na našej stránke nájdete formulár, ktorý stačí vyplniť a my vám radi na aktuálny stav poradíme.

Výber topánočiek závisí nielen od rozmerov nôžky ale aj od jej typu.

Papučky RAK neodporúčam, zbytočne v domácom prostredí, keď sa dieťatko stavia, lozí, sedí fixovať nožičku. Bráni to dieťatku v pohybe a môžete si všimnúť, že chôdza v papučkách je iná ako naboso.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322