Poradíte mi vhodnú obuv pre 10 mesačného syna?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

môj 10 mesačný syn už stojí pri nábytku a chcem mu kúpiť topánočky. Rozmer je asi 5,5 x 11,5 cm. Skúšali sme mu topánky z Protetiky, ale kvôli hrubšiemu priehlavku mu nožička neprešla. Nakoniec sme kúpili od firmy Rak papučky číslo 19.

Keď syn stojí, tak ľavú nožičku nekladie pekne na zem, ale má zohnuté pršteky dovnútra. Okrem toho nechce veľmi tie papučky. Keď ich ma obuté, aj sa menej stavia. Pozerala som Vašu stránku, ale neviem odtiaľ vybrať.

Poradíte mi vhodnú obuv pre 10 mesačného syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

topánočky, ktoré ste kúpili, zbytočne obmedzujú nôžku dieťatka. Preto dieťatko papučky veľmi nechce a zároveň si z nich môže prevziať aj nesprávne návyky v chôdzi do boku alebo pri dvíhaní.

My odporúčame úplne bosú nôžku, ak to je možné. Aby sa nôžka mohla sama pekne stabilizovať a pracovať. Postupne ako svaly nôžky synček posilní, postaví sa na obe nôžky rovnomerne a bude pripravený na chôdzu. Zatiaľ je ešte malinký, treba mu dať čas.

Ak predsa len niečo na nôžky chcete drobcovi dať, odporúčam na vysoký priehlavok, širokú nožičku, capačky Liliputi https://bosacik.sk/eshop/liliputi-sky-sandalky Majú 3-vrstovú podrážku a môžete v nich vyraziť aj von, ak nebude mokro.

Na prvé kroky sú úplne super. Niečo máme aktuálne skladom, niečo doplníme v priebehu nasledujúcich dní https://bosacik.sk/eshop/liliputi-sky-sandalky

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322