Poradíte mi zimné topánky pre dievča, ktoré má spadnutý členok?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zimných topánok pre dievča, ktoré má rozmery nohy 18,8 a 7,4. Ma spadnutý členok, takže nie všetko jej nôžku pekne drží.

Minulý rok nosila Froddo, ale to jej je už úzke.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skôr by som hľadala topánočku, ktorá jej v členku nebude lietať. Každá vyššia topánočka ten členok trošku podrží.

Podľa rozmerov by vám mohli sadnúť Baby bare, Beda, FareBare. Ideálne by však bolo aj vyskúšať osobne, ktoré jej najlepšie sadnú v pätovej časti.

Ak máte problém s vpadnutými členkami, odporúčam návštevu fyzioterapeuta, ktorý identifikuje, kde je problém (zväčša je to v držaní tela alebo v oslabených svaloch) a nastaví Vám cvičenia na posilnenie problematických partií. Iba tak v kombinácii s vhodnou obuvou dosiahnete zlepšenie stavu.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322