Poradíte topánky pre 10 mesačné bábo?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň,

hľadám prvé topánky - papučky pre 10 mesačné bábo .
Stále chodí okolo nábytku a chcela by len za ruky chodiť. Keď jej dávam protišmykové ponožky, tak tie sa stále vyzývajú.

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade neodporúčam vodiť dieťatko za ruky. Ak je už na to zvyknuté, je možné, že sa bude k vám ťahať a možno dávať najavo, že sa mu to nepáči, no určite treba pár dní vydržať a za ručičky dieťatko nevodiť. Pravdepodobne ste ešte vo fáze, kedy dieťa preferuje lozenie a sem tam sa niekam postaví pri nábytku, alebo skúša vstávať samostatne, púšťať sa do priestoru.

Je potrebné tomu dať čas, kým sa samo neposilní a samostatne nebude chodiť. Čo sa týka topánočiek, nateraz vám odporúčam žiadne nedávať. Dieťatko ešte veľa lozí, stavia sa, sadá si, bránilo by mu to v pohybe.

Neviem, aké protišmykové ponožky máte, no mne osobne sa najviac osvedčili tie s celosilikónovou protišmykovou šľapou.

U nás máme napríklad značku sterntaler https://bosacik.sk/eshop/vyrobca/sterntaler prípadne ak je chladnejšie, môžete voliť aj protišmykové pančušky (tiež tej istej značky odporúčam). Ak sa ale dá, pomohlo by, ak by dieťatko mohlo byť naboso úplne bez ponožiek/pančušiek. Zimy sa báť doma nemusíte, nožička si svoje teplo vyrobí pohybom.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322