Stvrdnuté ošúchané ložiská na palcoch. O aký problém ide?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

môjmu malému sa začali na palcoch na nohách robiť ako keby stvrdnuté ošúchané ložiská. Má to na oboch palcoch zboku aj na treťom na jednej nohe myslím.

Môže to byť zo zlej obuvi?

Nosí barefoot (Bundgaard Petit Velcro), nadmernok ešte má. Dozadu mu strčím celý ukazovák, takže neviem, či by ho mohli topánky takto odierať. Vždy sme mali Bundgaardy, vyberali sme ich v bf predajni a jediné mu sedeli.

Nechtíky má od narodenia lámavé, takže z nich neviem nič vydedukovať.

Môže to byť pleseň?

Máme ísť k lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že dozadu topánočky strčíte celý ukazovák nie je dobrý znak. Sedia Vám topánočky dobre? Aj v členku?

Môže sa pri chôdzi nôžka nadmerne v topánke posúvať a tým pádom sa vpredu pršteky odierajú. Tiež môžu deti mať nôžky potivejšie, hlavne keď prejdú z letnej obuvi do jesennej či zimnej je to evidentnejšie. Aj to môže byť "problém".

Aj pleseň, alebo nejaký kožný problém prichádza do úvahy. Treba postupne vylúčiť všetky veci a postupne verím prídete na to čo to je.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322