Sú Protetika topánky vhodné na prvé kroky pre dieťa so širokou nožičkou?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom topánok pre 10 mesačného syna. VD 11,5 a šírka 5,5.

Je Protetika barefoot vhodná aj na takto široké nôžky?

Mám vybrať vnútornú stielku s posilnenou klenbou?

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej správy nie je zrejmé, o ktorý model by ste mali záujem.

Ak o protetiku Kabi, tak tie budú pre začiatočníka chodca dosť tvrdé.

Odporúčala by som na širokú nôžku iné značky (napr. Stonz). Protetika Fergus má mäkšiu podrážku a tie sú vhodné i pre začiatočníkov chodcov. Tam je potrebné využívať iba rovnú stielku, nie tvarovanú. V balení by ste mali mať stielky dve.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322