Poradňa o nosení detí, šatkách a nosičoch

174 zodpovedaných otázok
Barbora Priehodová a Slávka Chlebová
Odborník
Odoberaj161

Ahojte,

vitajte v našej poradni o nosení. Sme dve sestry - Slávka a Barbora, ktoré spolu v roku 2015 založili a vytvorili Sestrice – prvú slovenskú značku šatiek na nosenie detí.

Počas spoločnej materskej sme nosili svoje deti v rôznych šatkách a nosičoch, až sme sa rozhodli vyrobiť si svoje vlastné. Spolu máme odnosených 5 detí.

Pri tvorbe dizajnov sa nechávame inšpirovať folklórom či prírodou. Všetky nosiče a šatky tkáme z európskych priadzí s certifikátom pre najmenšie detičky. V našej ponuke nájdete šatky pre novorodencov aj pre ťažšie deti; bavlnené, ale aj s rôznymi prímesami vlny vhodné na jeseň a zimu. Nechýbajú ani rastúce ergonomické nosiče. Vďaka našej práci sa stretávame s veľa rodičmi a deťmi, ktorým pomáhame vďaka noseniu “prežiť” náročný začiatok rodičovstva. Myslíme si, že nosenie je skvelý spôsob, ako pomôcť bábätku zaspať či ako ho ukľudniť aj v čase chorôb alebo rastu zúbkov. Blízkosť rodiča je mu známa, a preto sa dieťatko v šatke alebo nosiči cíti bezpečne.

Sme tu pre vás, aby sme vám odpovedali na vaše otázky o nosení - kedy môžete začať nosiť, v čom nosiť… Poradíme vám s výberom; s tým, čo vám a vašemu bábätku nosenie môže pomôcť; aké má nosenie výhody a s hocičím, čo vám v súvislosti s nosením napadne.

Za Sestrice, Slávka a Barbora
hello@sestrice.com
www.sestrice.com

“Aby deti cítili lásku a blízkosť rodiča vždy, keď to budú potrebovať.”