Kedy môžem ísť na ďalší vklad po laparoskopii?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

podstúpila som IVF, koncom augusta som bola na prvý ET.

V 6. týždni som musela podstúpiť laparoskopiu, mala som mimomaternicové tehotenstvo.

Kedy by som mohla ísť znovu na vklad?

Chcela by som aj embryogule.

Aká je ich úspešnosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na ďalší vklad môžte ísť o 3-6 mesiacov. Táto doba by mala stačiť na dostatočnú rekonvalescenciu po operácii. Platí to aj v prípade, že bola zároveň realizovaná aj kyretáž dutiny maternice.

Embryoglue je roztok s vysokým obsahom hyaluronánu, do ktorého je embryo po určitú dobu pred vkladom na prianie pacientky, resp. páru vložené.

Samotný embryotransfer prebieha už štandardným spôsosobom. Úlohou embryoglue je podporiť uchytenie embrya v sliznici maternice, kde bolo katétrom vložené, teda slúži najmä ako prevencia pred prípadným posunom najmä vývojovo mladších štádií embryí.

Názory na úspešnosť dosiahnutia gravidity s použitím embryoglue sa líšia, všeobecne sa odporúča najmä pacientkám po opakovaných neúspešných vkladoch.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková