Odporúčate tehotenstvo, keď mám panickú poruchu a užívam antidepresíva?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

už 3 roky mám panickú poruchu. Liečila som sa aj antidepresívami, no vždy sa to po pol roku vrátilo. Veľmi by som chcela otehotnieť, ale bojím sa že to nezvládnem. Chodím aj na sedenia so psychologičkou cca 3 mesiace, no vôbec to nepomáha.

Bola som donútená navštíviť psychiatričku, ktorá mi nasadila antidepresíva Brintellix, ale nejako mi to nesadlo. Užívam ich len 2 týždne. Po dnešnom telefonáte mi AD zmenila na Sertralin actavis.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je nutné stabilizovať Váš stav a počkať na účinok antidepresív.

A až následne je vhodné plánovanie gravidity v spolupráci s psychiatričkou nakoľko môže byť gravidita a šestonedelie veľmi náročným obdobím.

Držím palce.

Dr. Rybánska