Som tehotná, alebo mám rozhádzaný cyklus kvôli Norethisteronu?

Zodpovedané
4. nov 2019

Dobrý deň,

s manželom sa už 2,5 roka snažíme o dieťatko. Prvý októbrový týždeň som 5 dní brala Norethisteron na posunutie menštruácie. Tá mi prišla 8.10.2019 presne ako som si to naplánovala. Bola ako obvykle.

Tento mesiac mi mala prísť 3.11.2019, no neprišla. Od 31.10.2019 mám slabý hnedastý výtok. Test mi vyšiel negatívny.

Môžem byť tehotná?

Alebo mám rozhádzaný cyklus kvôli Norethisteronu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Norethisteron zvyčajne nespôsobuje výkyvy menštruačného cyklu.

Zatiaľ vám však menzes mešká iba 2. deň a špinenie môže znamenať blížiaci sa menzes. Skúste si zopakovať tehotenský test, najlepšie hneď ráno z prvého moču.

Ak by bol test negatívny a menzes bude naďalej meškať viac ako 7 dní, navštívte vášho gynekológa. Ten vás pozrie ultrazvukom a môže vám odobrať tehotenský hormón priamo z krvi.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková