Znamená vysoké hCG, že čakám dvojičky?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

som 14. deň po KET dvoch blastocýst, hCG z krvi vyšlo 3500. Pozitívny domáci test mám od 24. dňa cyklu. Vklad 2 blastocýst bol na 18. deň cyklu.

Od vkladu som pociťovala mierne bolesti v podbrušku. Myslím si, že za uhniezdenie podarilo hneď v deď vkladu. Desí ma ale výška hCG 3.500. Dnes som 32. deň cyklu.

Je možné, že čakám dvojičky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možné, že pri vyššej hodnote beta-HCG z krvi po vklade 2 blastocýst sa podarila implantácia oboch. O 2 týždne po pozitívnom tehotenskom teste z krvi by sa malo realizovať ultrazvukové vyšetrenie, ktoré definitívne potvrdí či sa jedná o gemini (dvojičky) alebo nie. Pri vyššej hodnote sa niekedy zvykne realizovať ultrazvukové vyšetrenie skôr, dohodnite sa však s vaším lekárom z centra asistovanej reprodukcie.
Prajem vám veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková